Turpinot izmantot šo vietni, jūs piekrītat mūsu NOTEIKUMIEM UN NOSACĪJUMIEM

+ 371 25599801

  I-V 9.00 - 18.00

Rakstiet mums

Dārzkopības portāls

lai veselīgi augtu, krāšņi ziedētu, bagātīgi ražotu

Sestdiena, 14. decembris
Auseklis Gaisma

Dārza tēmas

Dārza GURU - no A līdz Z... Augu un produktu apraksti, kaitēkļu un slimību raksturojumi, augu audzēšanas ieteikumi Idejas, padomi, domu apmaiņa un ierosinājumi...

Viss par augiem, augu fizioloģiju, augu slimībām un kaitēkļiem, kā arī piedāvjumi un risinājumi, lai problēmas novērstu.
Galvenās kategorijas: Dārza stili, Augi (puķes uc), augu kaitēkļi, augu slimības, augu audzēsana, kopšana, mēslošana, stādīšana utt

Par kādām vēl dārza tēmām Jūs velētos lasīt un uzzināt? Rakstiet uz info@darzaabc.lv

Saistītie raksti

 

Vasaras puķes

Vasaras puķes sniedz lielisku iespēju uzburt ik katru vietu dārzā vai uz balkona no jauna. Kā gleznotājam, kurš stāv pie audekla-- var izvēlēties krāsas un krāsu kombinācijas, trieciena jeb stādījuma platumu, ziedēšanas laiku un pat smaržu. Puķu sēklas. 
Vasaras puķes.
Ziemcietes. 
Divgadīgās puķes.

Vairāk
 

Sīpolpuķes

Par pavasarī un rudenī ziedošām sīpolpuķēm. Sīpolpuķes ir tās, kas pavasarī pašas pirmās mūs priecē ar spilgtajiem un krāšņajiem ziediem pēc garās un drūmās ziemas. Sīpolaugu sortiments ir ļoti plašs.

Vairāk
 

Augu kopšana

Augu kopšana. Augu laistīšana. Kad un kā laistīt augus, puķes, dārzeņus, dārzu. Kad un kā kaļķot? Kā kopt dārzu? Kā kopt puķes vai dārzeņus? Kas ir augu kopšana? Ravēšana, miglošana, retināšana. Profesionāli un praktiski padomi dārzkopjiem

Vairāk
 

Mēslojums. Augu mēslošana

Mēslojums. Augu mēslošana ir atkarīga no to bioloģiskajām prasībām pēc barības vielām, savukārt šo vajadzību pēc barības vielām nosaka kopējā sāļu koncentrācija
Kur pirkt un kā izvēleties mēsojumu. Granulētais mēslojums, šķidrais mēslojums, šķīstošais mēslojums, organiskais mēslojums
Mēslošanas ābece

Vairāk
 

Augu aizsardzība

Augu aizsardzība. Pasaules iedzīvotāju skaitam pieaugot, ir svarīgi ierobežotas apstrādājamās zemes platības pieejamības apstākļos spēt

Vairāk
 

Ziemcietes

Ziemcietes ir plaša krāšņumaugu grupa, kurā galveno vietu ieņem mūsu klimatā ziemcietīgi daudzgadīgie lakstaugi, kā arī tiem tuvu stāvošie puskrūmi un atsevišķi sīkkrūmi.

Vairāk
 

Tomāti

Tomāti. Viss par tomātiem. Tomātu seklas un šķirnes. Tomātu slimības un profilakse. Tomātu mēslojums. Tomātu audzēšana un kopšana. Citādi tomāti, aveņu, ananāsu tomāti. Ķekaros un podos.

Vairāk
 

Gurķi

Dārza ABC plāno rakstīt par tēmām, kas saistītas ar gurķiem
Gurķi. Viss par gurķu audzēšanu, stādīšanu, kopšanu

Vairāk
 

Vīteņaugi

Vīteņaugi. Viss par vīteņaugiem. Vīteņaugu audzēšana, kopšana un stādīšana
Viengadīgie vīteņaugi. Daudzgadīgie vīteņaugi

Vairāk
 

Peonijas

Peonijas. Peoniju pasūtījumi. Peoniju apraksti. Informācija par peonijām

Vairāk
 

Ziemas sīpoli (dārzeņi)

Ziemas sīpolus audzē tieši agrīnās ražas dēļ, bieži vien tos pārdod kopā ar lokiem. Ziemas sīpoli nav piemēroti ilgstošai uzglabāšanai un tiem nepiemīt sīpoliem raksturīgais sīvums – drīzāk tie ir saldi... Pirmo ziemas sīpolu loku ražu var novākt jau aprīļa beigās

Vairāk

Saistītie produkti

gurki maresa f1 gurku seklas
Skatījumu skaits : 175

Gurķi MARESA F1. Gurķu sēklas 10 gab

(Cucumis sativus L.)

JAUNUMS! Agrīna, augstražīga partenokarpo gurķu šķirne. Kornišona tipa gurķi - augļi tumši zaļi, vidēji rupjām kārpiņām. Šķirnei laba slimību izturību, augstražiga arī stresa apstākļos. 

0,80 €  
Ielikt grozā
dilles krumu greensleeves dillu seklas
Skatījumu skaits : 148

Dilles krūmu GREENSLEEVES. Diļļu sēklas 10 g

(Anethum graveolens L)

 Šķirne ir augstražīga, piemērota ražas novākšanai buntītēs. Veģetācijas periods 56 - 70 dienas no iesēšanas.  Var audzēt visu gadu. 

0,80 €  
Ielikt grozā
zirni prelado f1 zirnu seklas
Skatījumu skaits : 187

Zirņi Prelado F1. Cukurzirņi. Zirņu sēklas. 50 gr

(Pisum sativum L.)

Saldie dārza zirņi "Prelado". Augstražīga, ļoti agrīna zirņu šķirne, tehnisko gatavību sasniec vienu dienu agrāk kā zirņi Avola.

0,90 €  
Ielikt grozā
GURKI componist gurku seklas
Skatījumu skaits : 108

Gurķi Componist F1. Gurķu sēklas. A 10gab

(Cucumis sativus L.)

Ļoti populāra, agrīna, ražīga šķirne, veido augļus ar rupjām kārpiņām, kraukšķīgi. Piemēroti pārstrādei un  svaigam patēriņam. Muzikālais gurķis. 

0,60 €  
Ielikt grozā
austersenu audzesanas komplekts
Skatījumu skaits : 901

Austersēņu audzēšanas komplekts 3 l

(Pleurotus ostreatus)

Austersēnes jeb austeru sānauses. Austersēņu audzēšanas komplekts nodrošinās Jūsu virtuvē vienmēr svaigas un garšīgas sēnes. Vienmēr svaiga sēņu raža - jebkurā laikā! Sēņu audzēšanas komplekts paredzēts ļoti ātras austersēņu ražas ieguvei mājas apstākļos. 

5,96 €  
Ielikt grozā
peonijas hawaiian coral peoniju gumsaknes
Skatījumu skaits : 709

Peonijas PINK HAWAIIAN CORAL Peoniju gumsaknes 1gab

(Paeonia lactiflora)

Ziedi koši koraļsārti, karstā saulē izbalē līdz sārtiem. Stingri ziedkāti, agri ziedoša, ziedi ar patīkamu smaržu, ziedi var sasniegt līdz 18 cm diametrā, ziedi saulē izbālē līdz sārtiem

5,81 €  
Ielikt grozā
Perlits augiem darzkopiba
Skatījumu skaits : 496

Perlīts. Perlīta granulas 5 l

Perlītu izmanto dārzkopībā kā piedevu augsnei - sajaucot to ar augsni, uzlabo augsnes aerāciju, ūdens uzturēšanas spēju un drenāžu (caurlaidību). Perlīts ir sterils materiāls.  Perlītu var izmantot arī dārzkopībā augsnes īpašību uzlabošanai, spraudeņu apsakņošanai, sēklu diedzēšanai.

2,58 €  
Ielikt grozā
kirbis crown prince f1 kirbju seklas
Skatījumu skaits : 60

Ķirbis CROWN PRINCE F1. Ķirbju sēklas 3 gab

(Cucurbita pepo L)

Habarda grupas (ziemas) ķirbju hibrīds.  Veģetācijas periods ~ 110 dienas. Ieplakani ķirbji ar pelēkbaltu, gludu mizu. Stīgojošs, Augļi 3 – 4 kg smagi, parasti no stāda novāc 5 - 7 ķirbjus. Apelsīnkrāsas blīvs mīkstums ar saldu, riekstu garšu, maz sulo. 

0,51 €  
Ielikt grozā
tomati chocomate f1 kirstomatu kumato tomatu seklas
Skatījumu skaits : 59

Tomāti CHOCOMATE F1. Ķirštomātu sēklas 3 gab

(Solanum lycopersicum)

Indeterminanta, augstražīga tomātu šķirne ar šokolādes brūniem 80-120 g smagiem augļiem. Kumato tipa tomāti ar izcilu augļu garšu un kvalitāti. Ķekarus ieteicams normēt, atstājot ķekarā 4 augļaizmetņus. Labas ražas potenciāls. Šķirne ļoti labi un ātri pielāgojas dažādiem augšanas apstākļiem. 

3,91 €  
Ielikt grozā
keramzita granulas keramzits pukem
 

Keramzīta drenāža. Keramzīts 400 g

Skaists apaļs keramzīts. Piemērots puķu podu, balkona kastu augsnes drenāžai. Kavē skābes paaugstināšanos augsnē, optimizē gaisa mitruma maiņu. Izslēdz sūnu un pelējuma parādīšanos uz augsnes. Palīdz augiem pārciest piespiedu sausuma periodu.

0,61 €  
Ielikt grozā
amarillis nagano
Skatījumu skaits : 169

Amarillis. Hipeastrs NAGANO. Amariļļa sīpols 1 gab

(Hipeastrum)

Hipeastrs uzziedēs 6-8 nedēļu laikā pēc iestādīšanas uzziedināšanai. Škirne nagano ar skaistiem, divkrāsu oranži- baltiem ziediem. Lieliska dāvana sev ZIEMASSVĒTKIEM!

4,59 €  
Ielikt grozā
amarillis hipeastrs pink blossom amarilla sipols
Skatījumu skaits : 77

Amarillis. Hipeastrs PINK BLOSSOM. Amariļļa sīpols 1 gab

(Hipeastrum)

Hipeastrs uzziedēs 6-8 nedēļu laikā pēc iestādīšanas uzziedināšanai. Škirne PINK BLOSSOM ar skaistiem, vīnsarkaniem PILDĪTIEM ziediem. Lieliska dāvana sev ZIEMASSVĒTKIEM!

4,59 €  
Ielikt grozā
peonijas red charm
Skatījumu skaits : 355

Peonijas RED CHARM Peoniju gumsaknes 1gab

(Paeonia lactiflora)

Ļoti pildīti ziedi. Augstums ~90 cm. Ziedi pildīti, spilgti bordosarkani, lodveida, lieli, smaržīgi. Agri ziedoša šķirne.

4,84 €  
Ielikt grozā
zirni oskar zirnu seklas
 

Zirņi OSKAR F1. Zirņu sēklas 50 g

(Pisum sativum L.)

ĻOTI LIELI ZIRŅI. Agrīna zirņu šķirne ar lielām, ~ 9 cm garām, tumši zaļām pākstīm un ļoti lieliem zirņiem. Šķirne izturīga pret bakteriālo vīti. Auga augstums 70 - 80 cm, nepieciešams balsts.

0,90 €  
Ielikt grozā
tomats baron tomatu seklas
 

Tomāti BARON F1. Tomātu sēklas 10 gab

(Lycopersicon lycopersicum)

Izcili ražīga, agrīna šķirne siltumnīcām. Augļi 150-170 gramus smagi, izturīgi pret plaisāšanu, apaļi, tumšsarkani, bez zaļajiem dupšiem. 6-8 augļi vienā ķekarā. Izteikti spēcīgs augs. Slimībizturīga tomātu šķirne.

0,43 €  
Ielikt grozā
arbuzi bedouin f1 arbuzu seklas
 

Arbūzi BEDOUIN F1. Arbūzu sēklas 5 gab

(Citrullus lanatus)

Ļoti agrs ( veģetācijas periods 80 dienas) arbūzu hibrīds. Arbūzi aug 8-10 kg smagi, ar sarkanu, garšīgu mīkstumu.

0,64 €  
Ielikt grozā
kaku zale zalite kakiem
Skatījumu skaits : 71

Kaķu zāle. Zāle kaķiem 10 g

(Lolium perenne)

Zāle kaķiem dod enerģiju un veselību, uzlabo imunitāti. Zāle kaķiem. Šī ir speciāla zāle kaķiem. Satur dabīgas zāles sēklas.  Zāle audzēšanai mājas apstākļos. Paredzēta arī maziem kaķēniem, ļoti mīksta un bagāta ar vitamīniem. 

1,16 €  
Ielikt grozā